• Na terenie Polski

  • Darmowe zwroty
Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Producenci

Zamówienia na akcesoria złożone do 13 godz.  wysyłamy tego samego dnia

Kagańce

Wysokiej jakości kagańce dla psów

Kagańce dla psów kojarzą się wielu osobom z agresją, strachem oraz karą. Czasem jednak kaganiec jest bardzo przydatny, a wręcz zalecany. To rozwiązanie, które poprawia bezpieczeństwo ludzi i samego psa. W przypadku psów żyjących w mieście kaganiec to w zasadzie sprzęt obowiązkowy. Kluczem do sukcesu jest wybór odpowiedniego modelu. Wysokiej jakości kagańce dla psów znajdziesz w naszym sklepie internetowym.

Jakie zastosowanie praktyczne mają kagańce dla psów?

Psy niestety w zdecydowanej większości przypadków nie przepadają za kagańcami. Są jednak sytuacje, w których te akcesoria są konieczne. Trzeba więc zadbać o to, aby czworonóg czuł się w kagańcu tak wygodnie, jak to jest tylko możliwe. Dobrze sprawdzają się zazwyczaj kagańce skórzane, bo pies się w nich nie zrani np. w razie zderzenia z jakąś przeszkodą. Dobry kaganiec nie powoduje uczucia dyskomfortu, a jednocześnie nie pozwala na ugryzienie osoby trzeciej.

Jak wybrać odpowiedni kaganiec dla swojego psa?

Kagańce dla psów różnią się nie tylko materiałem wykonania, ale i wielkością. W celu wybrania odpowiedniego modelu trzeba wykonać kilka pomiarów. Psiak nie może czuć bowiem dyskomfortu po założeniu kagańca. Najważniejszy jest obwód kufy - mierzony w najszerszym miejscu pyska i długość kufy od czubka nosa od miejsca między oczami. Dodatkowo zmierzyć trzeba wysokość  kufy przy pełnym rozwarciu. Do każdego pomiaru warto dodać 2 cm.

Czy kagańce w przypadku psów są elementem obowiązkowym?

Co ciekawe, obowiązek noszenia kagańca przez psa nie jest regulowany przez ogólnopolskie przepisy. Zasady są więc różne w zależności od gminy. Są jednak sytuacje, gdy pies musi mieć założony kaganiec. Tak jest w komunikacji miejskiej czy kolejowej. Kaganiec przydaje się także na co dzień w przypadku zwierząt bardziej agresywnych. To akcesorium może właściciela uchronić przed niepotrzebnymi problemami. Dlatego warto się w nie zaopatrzyć.

Jaki kaganiec wybrać, aby nie zaszkodzić swojemu psu?

Kagańce nie są noszone przez psy bez przerwy, ale jedynie w odpowiednio wyznaczonych do tego miejscach. Okazuje się, że zbyt długie przebywanie psiaka w kagańcu skończyć się może nawet udarem. Dlatego trzeba dbać o to, aby pies miał założony kaganiec tylko wtedy, gdy jest to naprawdę konieczne. Tak jest podczas wizyty u weterynarza czy podróżowania komunikacją publiczną. Kaganiec jest wskazany u psów, które bywają agresywne w czasie przebywania w miejscach publicznych.

Czym charakteryzują się skórzane kagańce dla psów?

Skórzane kagańce dla psów to bardzo dobry wybór. Są one bowiem dobrze dopasowane do głowy psa. To akcesoria dość lekkie i miękkie. Pies może w nich rozszerzyć pysk i napić się wody czy ziać, co w okresie letnim ma ogromne znaczenie. Pod tym względem kagańce ze skóry wygrywają np. z tymi metalowymi. Z drugiej strony nie są one tak wytrzymałe. Trzeba je więc od czasu do czasu wymieniać. Warto też je utrzymywać w czystości.

Legowiska

Akcesoria

Koty

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl