• Na terenie Polski

  • Darmowe zwroty

Zamówienia na akcesoria złożone do 13 godz.  wysyłamy tego samego dnia

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Wysokiej jakości smycze dla psów różnej wielkości

Smycz to nieodłączny element każdego spaceru z psem. Wybór tego akcesorium w dużej mierze podyktowany jest sposobem spacerowania ze swoim pupilem. Czasem warto mieć w domu kilka rodzajów smyczy dla psów i wybierać odpowiednie, gdy zajdzie taka potrzeba. Inna smycz sprawdzi się w mieście, a inna na podmiejskich łąkach. Dodatkowo wcale nie musi być to element nudny, nieciekawy pod względem designu.

Smycze dla psów, na których warto polegać

Smycz jest podstawową częścią wyposażenia każdego psa. Przydaje się podczas spacerów i zabawy. Odgrywa dość ważną rolę na etapie szkolenia psiaka. To swego rodzaju łącznik między psem a opiekunem - w teorii i w przenośni. Nie brakuje więc powodów, aby wybrać dla swojego czworonożnego przyjaciela odpowiednią smycz. W naszym sklepie internetowym znajdziesz smycze dla psów wykonane z wysokiej jakości materiałów, zróżnicowane pod względem wielkości czy przeznaczenia.

Jaką długość powinna mieć idealna smycz dla psa?

Spore znaczenie ma w tym przypadku rodzaj aktywności, do której smycz ma być wykorzystywana. Jej zasięg, budowa czy sposób zwijania wpływa na bezpieczeństwo psiaka i jednocześnie daje mu możliwość swobodnego poznawania otoczenia. Podczas spacerów na mieście najlepszym rozwiązaniem są automaty o standardowej długości od 2 do 10 metrów. Z kolei w pracy szkoleniowej i na treningach wykorzystywane są specjalne linki treningowe o długości od 5 do 20 metrów.

Czym powinny cechować się najlepsze smycze dla psów?

Bez smyczy nie wyobrażają sobie funkcjonowania przede wszystkim te osoby, które ze swoim psem spacerują po mieście. Są to akcesoria zapewniające zwierzętom bezpieczeństwo i pozwalające na kontrolowanie ich zachowania. Należy wybierać zawsze smycze dla psów wysokiej jakości, które nie zniszczą się po kilku użyciach. Powinny być to produkty testowane przez weterynarzy lub psich hodowców. Dobrze, gdy dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej do wyboru.

Podstawowe rodzaje smyczy dla psów

Dużą popularnością cieszą się od lat klasyczne smycze flexi. Są dość odporne na przetarcia i uszkodzenia mechaniczne. Bez problemu zwijają się i rozwijają. Dobrym rozwiązaniem są też dobrej jakości smycze regulowane. Także i one nie powodują żadnych reakcji alergicznych. W przypadku dużych psów sprawdzić się mogą smycze plecione. Należy stawiać tutaj na modele wyposażone w solidne karabińczyki - raczej szyte, a nie klejone.

Jak nauczyć psa obcowania ze smyczą?

Pracę ze smyczą warto rozpocząć wcześniej, najlepiej już w trzecim miesiącu życia szczeniaka. Wtedy stabilność prowadzenia jest bardzo ważna, dlatego nie należy sięgać po bardzo długie smycze. Lepszym wyborem będzie krótka, ale solidna smycz. Przyjdzie z pomocą podczas nauki podstawowych zasad. Dopiero z czasem trzeba zainwestować w spersonalizowaną smycz dla swojego psa. W naszym sklepie internetowym z pewnością zaopatrzysz się w odpowiedni model.

Legowiska

Akcesoria

Koty

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl